Профілактика булінгу та кібербулінгу в учнівському середовищі

 

     Нині серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми одне до одного. Останніми роками визнано поширення в освітній практиці такого явища, як учнівський булінг, це соціальна проблема всього світу.

     Булінг (bullying, від анг. bully - хуліган, забіяка, задирака, грубіян, насильник) визначається як утиск, дискримінація, цькування. Цей термін означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи до іншої дитини або інших дітей.

В ПТУ №30 с.Торговиця відбулась година спілкування з учнями І-ІІІ курсів щодо актуальності цієї теми та профілактики булінгу в навчальному закладі.

В ході заходу учні дізналися про відповідальність самих учнів та їх батьків(опікунів), в разі вчинення насильницьких дій.

    10 грудня відзначається Міжнародний День захисту прав людини, знаменуючи річницю в ПТУ№30 проведено просвітницький захід «Права людини понад усе!»

    З метою формування людської гідності, свободи особистості, у дусі толерантності, було розглянуто визначення права людини, права дитини в сучасному вимірі. В ході заходу обговорено тему насилля, використано відеоролик «16 днів проти насилля».

  13 квітня у читальному залі бібліотеки ПТУ№30 с.Торговиця відбулась година спілкування для учнів І-ІІІ курсів «Твоє здоров’я в твоїх руках!». Усвідомлення актуальності теми здоров’я на сьогодні було основною метою просвітницького заходу, популяризація здорового способу життя серед учнівської молоді, важливість психічного, фізичного, репродуктивного здоров’я людини. В ході заходу практичний психолог разом з учнями обговорили складові здорового способу життя: - заняття спортом, загартовування, активне творче життя, збалансоване харчування, гігієнічні навички, духовність, відсутність шкідливих звичок, позитивні емоції, активний відпочинок. В групах дали визначення на користь здорового способу життя для людини, сім’ї, держави.