top of page

Як ти?»

Темою ментального здоров’я для здобувачів освіти, розпочала свою роботу в новому навчальному

році практичний психолог ПТУ№30 с.Торговиця.

«Як ти?» - це не просто запитання, яке звучить сьогодні по особливому, це турбота про

психоемоційний стан кожного учня, який переживає події, які відбуваються в нашій країні.

В ході години спілкування учні ділились своїми емоціями, мріями, життєвими цінностями, які

набули нових значень. Виконали вправи на саморегуляцію психічного стану, нагадали основи

надання першої психологічної допомоги.

Бесіда завершилась під звуки пісні «Як ти?» у виконанні Христини Панасюк, яка символізує наше

буття сьогодні, нашу боротьбу і незламність українського народу.

зображення_viber_2023-09-04_09-31-05-394.jpg

Толерантність – це повага права іншого бути таким, яким він є

16.11.2022р в ПТУ№30 с.Торговиця для учнів училища було проведено годину спілкування на тему ТОЛЕРАНТНОСТІ.

 Практичний психолог разом з бібліотекарем навчального закладу говорили з здобувачами освіти про толерантність, терпимість, як позицію шанобливого ставлення до людини, її почуттів, особливостей та індивідуальності, давали практичні поради: - «Як виховувати в собі толерантне ставлення до інших?», та обговорили багато інших питань.

 В ході заходу розглянули приклади порушення гендерної, расової, національної, до людей з інвалідністю, релігійної, сексуально-орієнтаційної, освітньої, міжкласової  толерантності.

Учні жваво брали участь в групові роботі, виконували вправи, переглянули тематичні відео.

У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» в ПТУ №30 с.Торговиця відбулось ряд заходів, які торкалися тем гендерно зумовленого насильства, насильства щодо жінок, захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, булінту, кібербулінгу.

 Метою акції було - привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. 

До тем виступу долучилась прокурор Новоархангельського відділу Голованівської окружної прокуратури Карась Ю.В, яка ознайомила здобувачів освіти з алгоритмом реагування у випадку домашнього насильства та взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами, повноваженнями державних структур, установ та організацій, які надають допомогу постраждалим від домашнього насильства.

 Практичний психолог Мандрик І.М, розповіла учням про види та прояви домашнього насильства, різновиди та ознаки насильства щодо дітей, а також  заходи по запобіганню насильства та формування ненасильницьких моделей поведінки серед учнівської молоді.

 Соціальний педагог Прийма Є.С, визначив  форми та методи надання допомоги постраждалим від домашнього насильства.

Наступний спільний просвітницький захід «Світ без насильства» був проведений разом з бібліотекарем училища Тріщенко В.М, яка організувала інформаційну виставку «Зупинимо насилля разом!», в ході заходу учні переглянули профілактичні відео на дану тематику та взяли активну участь в обговоренні як попередити насильство, як прояв антилюдської поведінки.

  13 квітня у читальному залі бібліотеки ПТУ№30 с.Торговиця відбулась година спілкування для учнів І-ІІІ курсів «Твоє здоров’я в твоїх руках!». Усвідомлення актуальності теми здоров’я на сьогодні було основною метою просвітницького заходу, популяризація здорового способу життя серед учнівської молоді, важливість психічного, фізичного, репродуктивного здоров’я людини. В ході заходу практичний психолог разом з учнями обговорили складові здорового способу життя: - заняття спортом, загартовування, активне творче життя, збалансоване харчування, гігієнічні навички, духовність, відсутність шкідливих звичок, позитивні емоції, активний відпочинок. В групах дали визначення на користь здорового способу життя для людини, сім’ї, держави.

       22.11.2022р в ПТУ№30 с.Торговиця відбулась година спілкування з елементами тренінгу «Торгівля людьми», до теми долучився представник ГО «Чистий аркуш» Боровиков Валентин, який розповів здобувачам освіти, як захистити себе від торгівлі людьми та не потрапити до пастки злочинців - пропустивши всі пропозиції працевлаштування чи виїзду за кордон через актуальні інформаційні фільтри які є в наявності на сьогодні в Україні.

bottom of page