Професійне(Емоційне) вигорання вчителя

Чи знайомий вам стан, коли несподівано відчуваєш себе дуже стомленим, з’являється вкрай дивне відчуття, ніби всередині щось зломилося: до всього байдуже, усе дарма? Робота, яка так подобалася, якій віддавався без останку, без якої не уявляв своє життя, тепер не тішить, а дратує, спілкування з дітьми думка: скоріше б закінчився робочий день! Удома теж нічого не хочеться, навіть спілкуватися з близькими…

   Багато хто, мабуть, перебував у подібному стані. Психологи назвали його синдромом професійного вигорання.

   Термін «професійне вигорання» з'явився у психологічній літературі відносно недавно. Його ввів американсь­кий психіатр Гербер Фрейденбергер у 1974 році для характеристики психіч­ного стану здорових людей, які інтенсивно спілкуються з клієнтами, пацієнтами, постійно перебувають в емоційно завантаженій атмосфері при наданні професійної допомоги. Це - люди, які працюють у системі «людина-людина»: лікарі, юристи, соціальні працівники, психіатри, психологи, вчи­телі тощо.

9 лютого 2021року для педагогічних працівників ПТУ№30 с.Торговиця було проведено годину спілкування з елементами тренінгу «Професійне(Емоційне)вигорання вчителя» з використанням арттерапевтичної методики «Міст». В ході заходу було відпрацьовано першу психологічну допомогу в кризових ситуаціях а також надано рекомендації по профілактиці емоційного вигорання, досягнення психологічної рівноваги.

Арттерапія для педагогів

Психологічна служба ПТУ №30 с.Торговиця розпочала курс арттерапевтичних практик для педагогів  навчального закладу. Мета занять: відновлення психологічної рівноваги, профілактика стресових ситуацій, самопізнання, пошук ресурсу.